Психологічний супровід кожного учня: необхідність в сучасних умовах
У навчальних закладах психолог здійснює  психолого-педагогічний супровід освітнього процесу з метою забезпечення нормального розвитку дитини. Сьогодні супровід психолога надважливий, школярі зіштовхуються з рядом проблем, які не можуть вирішити без підтримки:

  • Труднощі в навчанні. Не завжди діти навчаються так, як їм хотілося б. Іноді проблеми можуть стосуватись комунікації з викладачем, у дитини може бути розсіяна увага, погана пам’ять чи відсутність мотивації.
  • Взаємини в класі. Найпоширеніша проблема в Україні та світі. На сьогодні кожна 3 дитина в Європі зіштовхується з булінгом в школі, а з розвитком соцмереж ще й кібербулінгом. За даними  «UNICEF Ukrainе» 67% дітей зіштовхуються з булінгом, 24% стали жертвами, ще 44% були свідками, але ігнорували його. Причин поведінки може бути багато, виявити та заподіяти зможуть лише спеціалісти. Психологи можуть допомогти дітям знайти спільну мову, налагодити взаємовідносини у колективі, підняти самооцінку та використовувати психологічні прийоми для власного захисту.
  • Взаємовідносини з батьками. Одна з причин подальших проблем дітей у відносинах між однолітками та поганого навчання – недостатня увага батьків. До підліткового віку психологи радять спілкуватися з дітьми понад годину в день на теми, які цікаві їм. Відсутність постійного спілкування може привести до непорозумінь та конфліктів з батьками і оточуючими.
  • Вибір життєвого шляху. Не всі учні старшої школи точно впевнені чим хотіли б займатися та які мрії мають. Іноді батьки не дають достатньої свободи вибору під час вступу. Психолог допоможе учневі усвідомити свої мрії, бажання і цілі, оцінити свої ресурси і здібності і зрозуміти, в якій сфері життя хоче реалізуватися. Деякі заклади йдуть іншим шляхом, запрошуючи до себе психолога й коуча з профорієнтації. Так зробила приватна школа «Перспектива» у Броварах.

В Україні є проблема кількості шкільних психологів. На початку 2021-го року на одного спеціаліста в державних школах припадало 400-600 школярів. Варто враховувати наявність психологічного супроводу під час вибору закладу освіти. Лише з психологом можливе створення сприятливих умов навчання. За матеріаламиperspectives.com.uaПрисоединяйтесь к нам: