«Зла нитка»: У мешканців лівого берега столиці виявили рідкісне паразитарне захворювання
Лікування дирофіляріозу у людей хірургічне. — Актуальні новини Дарницького району

З початку року у Києві зареєстровано 3 випадки захворювання людей на дирофіляріоз. Це рідкісне паразитарне захворювання, яке спричиняють круглі гельмінти роду Dirofilaria. Паразитів розміром 11,0, 7,0 та 12 см (фрагмент) виявили у 2 мешканців Дарницького району та 1 мешканця Дніпровського району. Гельмінтів було вилучено хірургічно з області лівого ока (в 2-х випадках) та правої кісті (в 1-му випадку), повідомляє Київський міський ЦКПХ МОЗ.

Основними симптомами дирофіляріозу у людини можуть бути набряк та почервоніння, поява пухлини. Ущільнення може бути розміром від просяного зернятка. Особливістю даного паразита є здатність до міграції. За добу дірофілярія може мігрувати по організму на відстань до 30 см. Тому розташування шкірного ущільнення теж змінюється.  Специфічна ознака дирофіляріозу вельми виразна — характерні скарги на відчуття ворушіння під шкірою, завдяки якій захворювання набуло своєї назви (з латині дирофіляріоз перекладається як «зла нитка»). З моменту зараження людини (укусу комара) до утворення пухлини проходить не менше 1 місяця, а іноді до 2 років.

Сайт Дарницького району

Кінцевим господарем гельмінта і одночасно джерелом інвазії для людини, найчастіше є  собаки, рідше кішки та дикі м’ясоїдні тварини (вовки, лисиці та ін.), що інфікуються при укусах комарів. Переносниками хвороби є малярійні та немалярійні комарі. Людина заражується при укусі інфікованим комаром, є випадковим хазяїном. Як правило в організм людини паразитує лише одна особина гельмінта, яка не досягає статевої зрілості. Людина не є джерелом інвазії, не приймає участь в розповсюдженні інфекції.

З метою профілактики зараження на дирофіляріоз населенню слід:

— уникати укусів комарів;

— засітчувати вікна;

— застосувати репеленти, електрофумігатори з інсектицидними пігулками або рідинами, інсектицидні спіралі, які відлякують комах;

— у разі утримання собак для захисту від нападу комах необхідно використовувати спеціальні ошийники, слідкувати за станом здоров’я домашнього улюбленця.

Новини Дарницького районуПрисоединяйтесь к нам: