Як вакцинуватися від Covid-19, якщо вам менше 60 років: покрокова інструкція — сайт Дарницького району
Тепер вакцина доступна не лише для незахищених категорій громадян. — Актуальні новини Дарницького району.

Вакцину від Covid-19 в Україні отримали майже 300 тисяч громадян. З кінця лютого, коли почалася кампанія по вакцинації, щеплення робили тільки медикам і військовим, а працювали над цим мобільні бригади. З 22 березня відкрилися стаціонарні пункти вакцинації, куди можуть приходити соцпрацівники і люди старше 60 років.

Перші в черзі — люди старше 85 років, потім — старше 80, 70, 65. У сімейних лікарів є списки таких пацієнтів, вони обдзвонюють їх і запрошують на вакцинацію. В одній ампулі — десять доз. Якщо лікар вже відкрив флакон, всі дози потрібно використати протягом шести годин.

Сайт Дарницького району

Кожен день, крім основного списку на вакцинацію, лікарі складають резервний — в нього входять ті, хто хотів би вакцинуватися і готовий приїхати протягом декількох годин після дзвінка лікаря.

Як вакцинуватися від коронавірусу людині будь-якого віку:

1. Укладіть декларацію з сімейним лікарем (обов’язково державним, не приватним). Це можна зробити в будь-якому медзакладі міста, в якому ви живете, — не обов’язково за пропискою.

2. Повідомте вашому сімейному лікарю про те, що ви хочете вакцинуватися. Це можна зробити навіть якщо вам менше 60-ти років. У цьому випадку вас поставлять в чергу на залишки вакцини.

Також можна зателефонувати за номером Національного контакт-центру МОЗ з питань COVID-19: 0800 60 20 19.

3. Чекайте дзвінка від лікаря з подальшими інструкціями.

Або: 

1. Відкриваєте сторінку з контактами завідувача сектору/начальника відділу охорони здоров’я РДА (не обов’язково свого району):

Голосiївський   https://bit.ly/3fN819W  

Дарницький   https://bit.ly/3rZCFzj

Деснянський   https://bit.ly/3dx6G4k  

Днiпровський   https://bit.ly/3wAhHKX  

Оболонський   https://bit.ly/2PHysDx  

Печерський   https://bit.ly/3fKwrRF  

Подільський   https://bit.ly/3wzLXWe  

Святошинський   https://bit.ly/3sXqMv4  

Солом’янський   https://bit.ly/3usMHL7  

Шевченківський   https://bit.ly/31Qeqcj  

2. Знаходите електронну пошту завідувача сектору/начальника відділу охорони здоров’я РДА.

3. Пишете на цю пошту і надаєте дані людей, які зможуть протягом 1-2 годин під’їхати й отримати щеплення.

4. Дізнаєтесь, коли планується вакцинація. Якщо вам не зателефонували, повторюєте алгоритм, записуючись в наступну хвилю.

5. Успішно отримуєте вакцину.

Після щеплення пацієнтів відправляють посидіти півгодини в великому кабінеті. Це потрібно, щоб зрозуміти, чи не буде відразу побічних ефектів. З поширених — припухлість і біль в місці ін’єкції, підвищена температура, ломота в м’язах і суглобах. Такий стан може тривати до трьох діб. Пацієнт, який зіткнувся з побічними ефектами, може зателефонувати сімейного лікаря і проконсультуватися з ним.

Новини Дарницького районуПрисоединяйтесь к нам: