В Києві хвора на COVID жінка отримала щеплення і померла за 5 днів
Симптоми коронавірусу з’явилися у день вакцинації. — Актуальні новини Дарницького району

У Києві після введення першої дози вакцини Moderna померла 50-річна жінка, хвора на коронавірус. Симптоми хвороби з’явилися у той же день, коли було зроблено щеплення.

Повідомляється, що 1 серпня киянка прилетіла в Україну з Туреччини, а вже 5 серпня вона отримала перший укол вакциною Moderna. За словами глави Національної медичної палати України Сергія Кравченко, жінка потрапила до реанімації Київської міської лікарні за кілька днів після вакцинації, пише AP.news.

Сайт Дарницького району

Також експерт зазначає, що померла, швидше за все, заразилася коронавірусом ще до вакцинації і препарат тут ні до чого. Але перед вакцинацією повинен проводитися медичний огляд. Про це йдеться в наказі №595 від МОЗ.

«Судячи з усього, пацієнтку вакцинували в продромальний період. Це коли пацієнт уже інфікований, але немає клінічних проявів. Як же цю пацієнтку провакцинували в продромальний період? Тобто у неї не збирали анамнез життя, анамнез хвороби, епідеміологічний анамнез. Ніхто навіть не спромігся уточнити, чи була вона до цього в ендемічній зоні. Наприклад, в Туреччині, де циркулює штам «Дельта», — обурений Кравченко.

Новини Дарницького районуПрисоединяйтесь к нам: