У МОЗ нагадали основні правила першої допомоги постраждалим — сайт Дарницького району
Алгоритм дій для цивільних. — Актуальні новини Дарницького району

Україна 10 жовтня зазнала масованих ракетних обстрілів з боку РФ. Лише у Києві було поранено понад 50-ти людей.
У зв’язку з цим у Міністерстві охорони здоров’я нагадали українцям, як надавати першу медичну допомогу постраждалим.
«Маємо зберігати спокій та бути готовими до будь-якої ситуації. Нагадуємо основні правила домедичної допомоги для цивільних», – пишуть у пресслужбі МОЗ.

Сайт Дарницького району
Передусім пам’ятайте: надавати домедичну допомогу варто лише за умови, що це не загрожує вашій безпеці. Для цього огляньте місце події та переконайтесь, що вам нічого не загрожує. Якщо маєте можливість, перемістіть постраждалого у більш безпечне місце.
Оцініть стан постраждалого – перевірте, чи він у свідомості, чи дихає. Якщо у постраждалого в роті є сторонні предмети, рвотні маси, приберіть їх для відновлення дихання. Зверніться до людини із запитанням, щоб визначити чи вона у свідомості.
При цьому не натискайте на частини тіла пораненого для того, щоб визначити його стан.
«Нормальне дихання – це не менше 2-3 видихів за період часу, коли ви можете вголос порахувати від 501 до 510 (10 сек)», – відзначають у МОЗ.
Якщо постраждалий у свідомості, то нагальної необхідності перевіряти пульс та дихання одразу немає.
Якщо постраждалий має кровотечу, спробуйте зупинити її, використовуючи кровоспинний джгут/турнікет або тугу пов’язку.
Якщо навіть після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів у пораненого не з’явились ознаки життя, розпочинайте серцево-легеневу реанімацію (СЛР).
Для цього покладіть постраждалого на спину і тисніть посеред грудної клітини двома руками, накривши основу однієї долоні другою долонею. Глибина натискання має становити 5-6 см. Частота натискань має складати 100-120 на хвилину.
Якщо постраждалий без свідомості, тримайте його у стабільному боковому положенні до приїзду бригади «швидкої». У жодному разі не залишайте постраждалого самого.
«Навіть якщо ви зупинили кровотечу, поранений у свідомості може захотіти зняти джгут чи турнікет, адже йому боляче», – наголошують у МОЗ.

Новини Дарницького районуПрисоединяйтесь к нам: