Нові схеми шахрайства в умовах війни — сайт Дарницького району
Поліція Київщини закликає громадян бути обачними. — Актуальні новини Дарницького району

З початком бойових дій в області виникли і нові види афер, де злодії намагаються нажитись на біді громадян чи нових потребах під час воєнного стану, повідомляє Поліція Київської області.
ПСЕВДОЕВАКУАЦІЯ
Зловмисники пропонують за гроші допомогти з виїздом із зони проведення бойових дій, а після отримання передоплати на картку – зникають.
НЕІСНУЮЧІ ОСЕЛІ
Шахраї «здають» в оренду уявні квартири в західних регіонах України. Після отримання передплати на картку, послуги не надають та не виходять на зв’язок.
ФЕЙКОВІ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ
Жертвам надсилають повідомлення на телефони з інформацією про нарахування грошової допомоги. Для отримання грошей потрібно перейти за певним посиланням, де користувачу пропонують ввести персональні дані та банківську інформацію. В результаті, шахраї знімають гроші з рахунків ошуканих громадян.

Сайт Дарницького району
ВИГАДАНЕ ВОЛОНТЕРСТВО
Під виглядом організацій допомоги, шахраї привласнюють гроші, які буцім-то збирають на лікування дітей, підтримку переселенців чи військових.
ПРОДАЖ КОНТРАФАКТНОЇ АМУНІЦІЇ
Шахраї оголошують продаж товарів для військових. Після оплати на карту товар не надсилають зовсім, або ж зловмисники надають непридатну амуніцію, яка не має обіцяного рівня захисту.
Щоб не стати жертвою шахраїв дотримуйтесь простих правил управління кіберполіції та відділу дізнання поліції Київщини:
-не переходити за сумнівними посиланнями;

  • застосовуйте надійні паролі;
  • користуйтесь післяплатою;
  • перевіряйте автентичність сайтів.
    ФІКСУЙТЕ ШАХРАЇВ
    На сайті кіберполіції у розділі «Стоп фрауд» можна перевірити номер телефону, банківську картку та посилання на сумнівний сайт – можливо, шахраї вже є в базі кіберполіції.
    Уникайте використання інтернет-банкінгу електронних платіжних систем, введення даних під час доступу до Internet-мережі, через загальнодоступні «незахищені» безпроводові мережі в громадських місцях.

Новини Дарницького районуПрисоединяйтесь к нам: