Мобілізація в Україні: коли можуть призвати до армії студентів — сайт Дарницького району
Що таке «проміжний» час? — Актуальні новини Дарницького району

Студенти очної чи дуальної форми навчання мають право на відстрочку протягом часу, коли вони перебувають у відповідному статусі, тобто до отримання дипломів, але є й випадки, коли студента можуть мобілізувати.
Студенти професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти й докторанти, які навчаються на денному чи дуальному форматі здобуття освіти, не можуть бути мобілізовані на особливий період.
Проте, студентів можуть мобілізувати в так званий «проміжний» час, що переходить між навчаннями. Наприклад, коли особа є абітурієнтом, вступає після закінчення коледжу в університет тощо.

Сайт Дарницького району
Так, зазвичай у більшості вищих навчальних закладів бакалаври отримують диплом наприкінці червня-на початку липня, наказ про зарахування до магістратури набирає чинності на початку вересня, тобто фактично з початку липня до початку вересня військовозобов’язаний не має права на відстрочку.
Ще однією підставою вручення повістки студентові до отримання диплома є його відрахування, виключення з навчального закладу. Доки студента не відрахують, поки немає наказу про це, діє право на відстрочку.
Коли рішення про відрахування набуде чинності, військовозобов’язаний перестає бути студентом і може бути мобілізованим.
Якщо військовозобов’язаному студенту чи аспіранту було вручено повістку, її в жодному разі не можна ігнорувати, слід пред’явити актуальні документи, що підтверджують статус студента (аспіранта) денної форми навчання та посилатися на п. 1 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Новини Дарницького районуПрисоединяйтесь к нам: