Масова вакцинація: як отримати щеплення, не маючи запрошення
Покрокова інструкція. — Актуальні новини Дарницького району

В суботу, 29 травня, в Україні відкрилися перші центри масової вакцинації населення проти COVID-19. В Києві такий Центр розташували на базі Міжнародного виставкового центру за адресою: Броварський пр-т, 15 (корпус 4, вхід 4-А). Працюватиме він по вихідним дням з 10:00 до 18:00.

Зазначається, що у Центрах щеплюватимуть громадян, які записалися до листа очікування вакцинації в додатку чи через сайт «Дія» або через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я, і отримали запрошення. Пріоритет надаватиметься людям похилого віку.

Проте, як повідомляє кореспондент сайту Darnytskyi.kiev.ua з місця подій, у черзі на щеплення було багато людей, які не були зареєстровані у «Дії» та не отримували запрошення. У більшості це були люди старше 65 років, яких пропускали без черги.

Обов’язковою умовою для отримання щеплення є наявність при собі паспорту громадянина України (прописка значення не має). А от декларація, підписана з сімейним лікарем за місцем вашого проживання, також виявилась не обов’язковою. Це потрібно виключно для того, щоб вас швидко знайшли у системі, і ваша ідентифікація та внесення даних не займала багато часу. Дані тих, хто декларації не має, вводили в систему на 15-20 хвилин довше.

Сайт Дарницького району

Якщо ви прийдете у Центр зранку, то чекати своєї черги доведеться близько години, а от ближче до вечора відвідувачів стає значно менше. Умови для очікування достатньо комфортні: люди у черзі дотримуються дистанції у 1,5 метри і зовсім не контактують з тими, хто вже отримав вакцину. На кожному кроці можна знайти дезінфектори для рук. Крім того, у Центрі працює безкоштовний туалет, в якому є гаряча вода і паперові рушники.

Процес внесення даних та отримання щеплення займає близько 15 хвилин, після чого вам запропонують почекати ще 15 хвилин, аби впевнитись у відсутності алергічної реакції на препарат, і відпустять додому.

Таким чином, знаючи адресу Центру масової вакцинації у будь-якому місті України, ви можете взяти з собою паспорт, відстояти чергу і майже гарантовано отримати щеплення. Звичайно, наявність реєстрації у додатку «Дія» та декларації з сімейним лікарем пришвидшить процес, проте і їх відсутність не буде підставою для відмови у вакцинації.

Крім того, після отримання першого щеплення, за вами автоматично бронюється друга доза того ж самого препарату (обрати інший не можна), яку ви зможете отримати через 28 днів. Після цього вам видадуть документ українського та міжнародного зразку, підтверджуючий, що ви маєте вакцинацію.

Інформацію про наступну масову вакцинацію шукайте на нашому сайті у п’ятницю, 4 червня.

Новини Дарницького районуПрисоединяйтесь к нам: