Хворі на цукровий діабет зможуть отримати інсулін лише за електронним рецептом
Рецепт виписуватиме лікар-ендокринолог. — Актуальні новини Дарницького району

З 1 жовтня в Україні зміняться правила отримання інсуліну для хворих на цукровий діабет. Тепер забезпечення необхідними формами інсуліну бере на себе винятково держава через Національну службу здоров’я (НСЗУ), яка має профінансувати їх закупівлю й безплатну видачу пацієнтам. Ліки з 1 жовтня можна буде отримати виключно за електронними рецептами.

Для отримання лікарських препаратів потрібно звернутися до свого лікаря-ендокринолога, який має скласти індивідуальний план лікування й виписати електронний рецепт. З ним рецептом пацієнт може звернутися до будь-якої аптеки, що має угоду з НСЗ, і отримати безплатно препарати. Аптеки, що уклали угоду, на вході зазвичай мають позначку «Доступні ліки+інсулін». Пацієнтам, котрі не можуть знайти у своєму районі таку аптеку, радять звернутися на гарячу лінію Міністрества охорони здоров’я 16-77.

Сайт Дарницького району

За словами лікарки-ендокринолога консультативно-діагностичного центру Оболонського району Наталії Мацюк, повторний рецепт за складеним ендокринологом індивідуальним планом пацієнт може отримувати вже у сімейного лікаря, з яким підписано декларацію на обслуговування. Вона підкреслила, що механізм отримання ліків, що вводиться, має низку очевидних переваг для хворого. Зокрема те, що доступ до життєво необхідних ліків відтепер не залежатиме від місця перебування людини, пише Вечірній Київ.

Наталія Мацюк також зауважила, що призначення ендокринолога сімейний лікар самостійно не змінює. Після закінчення кількості інсуліну за планом лікування або за потребою він направляє пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану.

Новини Дарницького районуПрисоединяйтесь к нам: