Банки почали списувати з рахунків борги за комуналку, штрафи та аліменти
Відповідний наказ Міністерства юстиції №1061/5 вступив в силу. — Актуальні новини Дарницького району

З 6 липня українські банки можуть автоматично списати з рахунків клієнтів кошти за борги. Так, гроші будуть списувати за несплачені штрафи; штрафи за порушення ПДР; борги за комунальні платежі, борги з аліментів.

Зараз це уповноважені робити сім банків: державний ПриватБанк, ТАСкомбанк, Універсал Банк (зокрема, монобанк), ОКСІ банк, Банк Восток, Індустріалбанк і ПроКредит Банк. Банківські установи зараз знаходяться в тестовому режимі і на стадії консультацій. Згодом до системи автоматичного списання боргів приєднаються усі банки.

Сайт Дарницького району

Для того, щоб банк не списав кошти примусово, клієнт повинен самостійно погасити свої фінансові заборгованості. Це можна зробити у відділенні банку, через онлайн-банкінг або скористатися послугою сервісу «Онлайн будинок юстиції». Сплатити борг можна в розділі «Послуги/виконавчі провадження», за допомогою системи «Дія», через Автоматизовану систему виконавчого провадження, якщо у боржника є постанова про відкриття виконавчого провадження, яке містить ідентифікатор доступу і QR-код в лівому верхньому кутку документа, пише «Лига.Финансы».

Новини Дарницького районуПрисоединяйтесь к нам: